Co ma wspólnego PRZYJEMNOŚĆ ze sprzedażą?

Co ma wspólnego PRZYJEMNOŚĆ ze sprzedażą?
HomeInspirator SprzedażyCo ma wspólnego PRZYJEMNOŚĆ ze sprzedażą?

 

Powtórzyłam to milion razy i powtórzę jeszcze raz. Kiedykolwiek o tym mówię lub prowadzę szkolenie podkreślam to mocno. Handlowcy wciąż są głusi na tę wiadomość:

Nigdy nie mów/pisz swojemu potencjalnemu klientowi, że z PRZYJEMNOŚCIĄ się spotkasz z nim czy z nią.

W ostatnich dniach taka PRZYJEMNA wiadomość pojawiła się w mojej skrzynce pocztowej niejednokrotnie.

  • Z PRZYJEMNOŚCIĄ skontaktuję się z Panią, aby przedstawić naszą ofertę.
  • Z PRZYJEMNOŚCIĄ poznam Pani zdanie na temat mojej propozycji.
  • Z PRZYJEMNOŚCIĄ o tym porozmawiam, proszę dać znać kiedy mogę zadzwonić.
  • Byłoby mi niezmiernie MIŁO poznać funkcjonowanie Pani telewizji kablowej, aby zaproponować wyjątkową ofertę.
  • Z PRZYJEMNOŚCIĄ skradnę 15-20 minut Pani cennego czasu aby przedstawić moją ofertę.
  • Z PRZYJEMNOŚCIĄ przyjmę zaproszenie do rozmowy na temat możliwości rozwoju…

Co więc złego z tą “PRZYJEMNOŚCIĄ”? To Twoja prywata! To jest to, czym siebie reprezentujesz! A najgorsze w tym wszystkim jest to, że brzmisz jak “strata czasu” – jak ktoś, komu nie warto rezerwować miejsca w kalendarzu.

Klucz do sukcesu. Potencjalni klienci nie chcą spotykać się z “mającymi nadzieję” marzycielami. Oni chcą spotykać się z pewnymi siebie i swoich produktów profesjonalistami. Z kimś, kto może przynieść im korzyści, nowe idee. Ktoś, kto może być wpływowy i udziela informacji, które pozwalają uzyskać biznesowy cel.

Jak więc to zrobić inaczej? A co powiesz na krótką i rzeczową, skoncentrowaną na wspólnym celu wiadomość. Na przykład tak:

Eryk,

Jak w każdej dystrybucji, nowi klienci są bardzo wazni, aby przynosić firmie wzrosty. Rzeczywistość mówi że, Twoi handlowcy mają trudności z pozyskiwaniem nowych kontaktów.

Jeśli wciąż zauważasz ten problem, słyszysz, jaki to rynek jest trudny i to wszystko wina kryzysu, to mam pewien pomysł, który Ci pomoże. Pomogłam już innym firmom.

Spotkajmy się w przyszłym tygodniu, aby o tym porozmawiać. Czy środa w południe pasuje Ci?

Monika

Widzisz różnicę? Mogłabym powiedzieć: “ Z przyjemnością spotkam się z Tobą w dogodnym dla Ciebie terminie, aby porozmawiać o mojej ofercie, która mogłaby pomóc”…. ale wtedy brzmię tak, jak bym sama nie była pewna, o czym chcę rozmawiać i co zaproponować.

Jeśli to, co sprzedajesz rzeczywiście robi różnicę, powiedz to! Prosto w cel. Wzbudź ich ciekawość. Spraw aby pomyśleli: “Hmm. Interesujące. Chcę się dowiedzieć więcej”.

To o wiele lepszy sposób, niż proszenie o “PRZYJEMNOŚĆ”.

Zadanie: Popatrz na swoje maile. Prosisz w nich o PRZYJEMNOŚĆ? Jeśli tak, to przeredaguj je tak, abyś brzmiał na kogoś, z kim warto się spotkać.

P.S. PRZYJEMNIE mi pisać o tych regułach:-) Czuję się, jakbym pomagała wielu utalentowanym handlowcom. Odpowiedzialność jednak spoczywa na Tobie, sam zdecyduj, jak być bardziej efektywnym.

Follow Us:
Kontakt

Centrum Rozwoju Sprzedaży – Monika Bartkowiak
ul. Boczna 3b/2 62-023 Szczytniki
kontakt@monikabartkowiak.com
Tel.:+48 600 605 096

Monika Bartkowiak © 2020 All rights reserved. Wykonanie KDWEB

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij