CZY SPRZEDAŻY MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ?

CZY SPRZEDAŻY MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ?
HomeInspirator SprzedażyCZY SPRZEDAŻY MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ?
2015-12-17

Zbliża się koniec roku więc czas na przemyślenia.

CZY SPRZEDAŻY MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ?

Jeśli ktoś by Ci powiedział, że 100% umiejętności sprzedaży można się nauczyć, jaki miałoby to wpływ na Twój biznes? Jak byś postrzegał siebie i swój biznes?

Wiem, że to brzmi dziwnie i nieprawdopodobnie, ale spróbujmy takie założenie przyjąć. Jeśli to, co napisałam powyżej jest prawdą, co byś zrobił jutro? Dalej liczyłbyś na szczęście, czy może jednak znalazł odpowiedzi na kilka pytań?:

  • Czy zaciekawiłoby Cię to, jak zwiększyć zysk w swojej firmie?
  • Czy chciałbyś przeanalizować co robisz źle, co poszło nie tak i co można poprawić?
  • Dlaczego klienci nie kupują?
  • Dlaczego nie zamykam sprzedaży tak jak bym chciał?
  • Dlaczego uważam, że nie potrafię sprzedawać?
  • Jest szansa na to, aby zmienić swoje status quo?

BYCIE DOBRYM W SPRZEDAŻY TO NIC INNEGO JAK TWÓJ WYBÓR

Prawda jest taka, że my, jako indywidualne jednostki, jesteśmy odpowiedzialni za swój sukces. Wierzę w to mocno i strasznie denerwuje mnie, jak słyszę ciągłe wymówki ludzi “ja nie jestem urodzonym sprzedawcą”, “do tego trzeba mieć talent”, “trzeba mieć gadane”, “ja nie potrafię sprzedawać” itd.

Nie jestem wyjątkiem w tym wszystkim, więc poniekąd to rozumiem. Nigdy nie chciałam być sprzedawcą, nawet nie wiedziałam, że potrafię coś sprzedać. Nie otrzymałam również z nieba specjalnego daru, talentu, prezentu. Nie mam też żadnych naturalnych sił, mocy sprawczych, specjalnych umiejętności.

ALE! Tak, nauczyłam się sprzedawać, ponieważ każdy krok rozwoju umożliwiał mi dojście do mojego celu. Jeszcze raz: sprzedaży można się nauczyć. I Ty też możesz. To tylko i wyłącznie Twój wybór.

DOBRZY SPRZEDAWCY UCZĄ SIĘ CAŁY CZAS

Jeśli do tej pory nie udało Ci się zamknąć sprzedaży, albo straciłeś klienta, Twoje zyski nie są zadowalające, to nie oznacza, że nie możesz sprzedać. To oznacza, że jeszcze powinieneś się czegoś nauczyć.

Jeśli wysyłasz maile i nie otrzymujesz odpowiedzi, to oznacza, że musisz się nauczyć jak pisać efektywne maile.

Jeśli gubisz się podczas spotkania handlowego a klienci mówią: “to interesujące, dziękujemy. Odezwiemy się jak będziemy zainteresowani” to oznacza, że nie nauczyłeś się prezentowania lub zamykania sprzedaży.

Niektórzy ludzie z łatwością uczą się umiejętności sprzedażowych, niektórym przychodzi to wolniej. Oba typy osobowości zawsze chcą być lepsi. A Ty?

Bądź szczery ze sobą. Czego potrzebujesz się nauczyć już dzisiaj? Weź swój biznes w swoje ręce i nie licz na szczęście. Licz na siebie, to Twoja najlepsza inwestycja w Twój biznes.

Pomyśl o tym.

Follow Us:
Kontakt

Centrum Rozwoju Sprzedaży – Monika Bartkowiak
ul. Boczna 3b/2 62-023 Szczytniki
kontakt@monikabartkowiak.com
Tel.:+48 600 605 096

Monika Bartkowiak © 2020 All rights reserved. Wykonanie KDWEB

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij