Nie pal kontaktów z klientami przez telefon!

Nie pal kontaktów z klientami przez telefon!
HomeInspirator SprzedażyNie pal kontaktów z klientami przez telefon!

Ile razy spotykasz się z sytuacją, w której otrzymujesz wizytówkę, umawiasz się na kontakt i palisz go zanim jeszcze zdąży się jakkolwiek rozwinąć? Tak, tak jak wiem… klient nawet nie dał Ci szansy, abyś przedstawił swój super pomysł! A może to Ty nie potrafiłeś go zaciekawić?
A co powiesz na takie rozwiązanie?
👇🏿
————————————————–———

☎️ “Zadzwonię do Pana w poniedziałek!”
– yyy i co ja powiem – myślisz.
Znasz to uczucie?😁

👉Fakty są takie: czasy są szalone a Twoi klienci są zajęci, więc nie dziw się, że niechętnie spotykają się, aby posłuchać godzinnych wywodów na temat tego, jak kosmicznie boska jest Twoja firma i produkt. Więc nie męcz ich, umów się na 5-minutowe spotkanie, które i Tobie i im zaoszczędzi czas. Zasugeruj krótką, niezobowiązującą rozmowę telefoniczną, która da Wam szansę na określenie, czy kontynuować rozmowę czy nie. Klient nie ma poczucia, że oto zadzwoni kolejny “wciskacz” a Ty zyskujesz czas na określenie czy w ogóle warto iść dalej.

————————–————————–——-
👍Dobry plan to postawa:

1️⃣ Skup się na wyzwaniach, problemach.
Twojego klienta interesuje tylko i wyłącznie on sam. Nie licz na to, że zasypując go wieściami o ostatnich Twoich nagrodach czy osiągnięciach, zdobędziesz zainteresowanie. Rozpocznij więc swoje mini-spotkanie od podzielenia się swoimi obserwacjami na temat wyzwań, problemów jakie mają Twoi klienci, przedstaw korzyści jakie chcą osiągnąć.

Przykład: „Największym problemem jaki obserwuję u średnich przedsiębiorców jest “uśpienie czujności” i brak alternatyw dla swojego biznesu. Zwykle są liderem na swoim ryku przez wiele wiele lat, żyją tym przeświadczeniem o nietykalności robiąc swoje, aż tu nagle pojawia się konkrencja i z dnia na dzień wyjada im klientów. Klient traci wiarę, bije się cenami z konkurencją a w rezultacie przestaje mu się to wszystko opłacać”.

2️⃣ Podziel się faktami
Podaj przykład klienta, z którym już miałeś okazję współpracować. Opowiedz o tym, jak działał zanim rozpoczął współpracę z Tobą i co się zmieniło, jak zaczęliście współpracować.

Przykład: „Moim ostatnim klientem była znakomita firma cateringowa A, produkująca posiłki w pudełkach. Niestety powstała konkurencja szybko podzieliła tort i firma X straciła 60% klientów. Domyślasz się pewnie, jak firma A cierpiała, gdy konsumenci z czystej ciekawości zaczęli masowo migrować. Jednym z rozwiązań było dotarcie do klienta VIP, który nie ma czasu na testowanie firm i jest w stanie zapłacić dużo, ale za doskonałą jakość. Po 1 miesiącu współpracy wspólnie wypracowaliśmy strategię komunikacji i dotarcia do klienta VIP. Dzisiaj firma A znów jest liderem na swoim rynku, a jednorazowa faktura, którą wystawia dla klienta jest wyższa niż te wszystkie razem wzięte, które wystawiała konsumentom zdrowych posiłków.

3️⃣ Zachęć klienta do rozmowy
Przygotuj się wcześniej. Zaplanuj swoje pytania, które otworzą dyskusję. Niech to będzie przemyślana struktura pytań OTWARTYCH, które skłonią Twojego klienta do wymiany opinii, spostrzeżeń. Niech to będą takie pytania, które zmuszą klienta do myślenia.

Przykład: „Jak ważna dla firmy jest obecność konkurencji na Pana rynku? Jak sobie radzicie w sytuacji, gdy… Jakie ma pan plany odnośnie… Jakie wyzwania….” – przygotuj swój zestaw!

4️⃣ Zasugeruj kolejny krok
Upewnij się, że rozmowa ma jakąś logiczną kontynuację.

Przykład: „To tylko mały przykład, jakim chciałam się z Panem podzielić. Umówmy się na spotkanie, aby szerzej porozmawiać o Pana wyzwaniach. Proponuję spotkanie jednocześnie z działem handlowym, ponieważ w głównej mierze to od nich zależy obrót firmy, więc chętnie dowiem się, jak radzą sobie z….”
————————–————————–——-
Zaplanuj dobrze swój tydzień

Tags:
Follow Us:
Kontakt

Centrum Rozwoju Sprzedaży – Monika Bartkowiak
ul. Boczna 3b/2 62-023 Szczytniki
kontakt@monikabartkowiak.com
Tel.:+48 600 605 096

Monika Bartkowiak © 2020 All rights reserved. Wykonanie KDWEB

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij